چاپ        ارسال به دوست

دستیار ویژه معاون علمی رئیس جمهور در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان:

اتفاقی جدید در حوزه دانش بنیان کشور رقم می زنیم

دستیار ویژه معاون علمی رئیس جمهور گفت: با وجود توجه دولت اتفاقی جدید در حوزه توسعه فعالیت‌های دانش بنیان کشور و استان کرمان رقم می‌زنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، علیرضا دلیری عصر چهارشنبه در همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان در دانشگاه تحصیلات تکمیلی با اشاره به قانون مصوب ماه گذشته مجلس که توسط دولت ابلاغ شد افزود: براین اساس هزینه آرندی در حوزه تحقیق توسعه صنایع به عنوان هزینه مالیاتی شناخته می شود.

وی با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری مستقیم بخش خصوصی در شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ۳۰ درصد از این سرمایه را به عنوان معافیت مالیاتی تلقی می کنیم.

دستیار ویژه معاون علمی ریاست جمهوری گفت: سرمایه گذاری غیر مستقیم در صندوق های واسطه ای و بورسی نیز به عنوان اعتبار مالیاتی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان، افزایش درآمد صنایع بزرگ را خواهیم داشت و علاوه بر دریافت معافیت مالیاتی، اقتصاد کشور و استان کرمان را هم دانش بنیان خواهیم کرد که مقام رهبری نیز در تمامی سخنرانی های خود به این حوزه اشاره کرده اند.

دکتر دلیری با بیان اینکه اکنون در عصر الکترونیک و اطلاعات قرار داریم که فکر، دانش و انسان ها در این عصر قیمت دارند گفت: عصر آینده عصر هوش مصنوعی است که فضا متفاوت می شود اما این انسان ها هستند که عصرها را شکل دادند.

وی افزود: براساس تعریف یونسکو ۱۲ نوع سواد داریم که اگر از این سوادها استفاده نکنیم یعنی در جامعه خود تغییر ایجاد نکنیم، بی سواد هستیم.

دستیار ویژه معاون علمی ریاست جمهوری گفت: امروز شرکت های دانش بنیان نسبت به دیروز متفاوت شده اند لذا دارایی ها نیز در عصر فناوری اطلاعات شبیه دارایی های گذشته نیست.

وی بیان کرد: امروزه ثبت اختراع ارزشی بیش از ساختمان، مسکن و ماشین آلات دارد زیرا اگر دانش بنیان باشیم می توانیم اقتصادی پویا داشته باشیم.

دلیری افزود: اکنون شرکت های بزرگ دنیا در حوزه فناوری اطلاعات فعال هستند و این اتفاق طی سال‌های گذشته در ایران نیز آغاز شده و در حال رخ دادن است.

وی با بیان اینکه بالاترین زیرساخت و ظرفیت های استان کرمان را در حوزه نیروی انسانی می دانم تاکید کرد: برجسته ترین ظرفیت های نیروی انسانی کشور را در این استان داریم، حتی در رودبار و فاریاب ایده هایی در حوزه تولید علم مشاهده می شود

دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه نیز برکزاری این همایش را در توسعه پایدار استان موثر خواند و بر همکاری دانشگاهیان در این حوزه تاکید کرد.

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان عصر چهارشنبه ۲۲ تیرماه در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صتعتی و فناوری پیشرفته آغاز به کار کرد و تا شامکاه ۲۳ تیر با ارئه پنلهای تخصصی و نمایشگاه توانمندی های استان به کار خود ادامه می دهد.

 


١٢:١٤ - پنج شنبه ٢٣ تير ١٤٠١    /    عدد : ٣٢٦٤    /    تعداد نمایش : ١٤١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج