چاپ        ارسال به دوست

دكتر محبي در پيامي به مناسبت 14 و 15 خرداد؛

امام خميني(ره) حقيقت ماندگار است

 رئيس دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته در پيامي به مناسبت فرارسيدن سالروز ارتحال ملكوني حضرت امام خميني(ره) معمار كبير انقلاب اسلامي و قيام 15 خرداد با تسليت ايام و گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي تصريح كرد؛ امام خميني(ره) حقيقت ماندگار است. 

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه دكتر حسين محبي در اين پيام با بيان اينكه چهاردهم خردادماه، سالروز عروج ملكوتي بزرگ مردي از تبار نور است  كه نور اميد را در دل ستم ديدگان خسته روشن كرد و آزادي و آزادگي را معنايي تازه بخشيد افزود: 14 خرداد روزي است كه ملت بزرگ ايران و مستضعفان و آزادگان دنيا در فراق پيرفرزانه، صاحب عزا شدند.

وي عنوان كرد: قيام خونين 15 خرداد 1342، برگي از تاريخ مقاومت و ايثار مردمان اين مرز و بوم را ورق زد و اين روز با نام آن مرد عرصه حماسه و عرفان، حضرت امام خميني(ره)، بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، عجين و سفر ملكوتي ايشان با اين قيام خونين مقارن شد.

رئيس دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته در پيام خود تصريح كرد: امام خميني (ره) بي‌شك يكي از تأثيرگذارترين شخصيت‌هاي سياسي و مذهبيِ تاريخ معاصر ايران و جهان است. نقش ايشان در هدايت نهضت انقلابي مردم ايران در سال 1357 و تشكيل حكومت اسلامي را هرگز نمي‌توان ناديده گرفت. ايشان با شخصيتي قوي و انديشه‌ پيشرو برگرفته از تعاليم اسلامي، توانست جبهه اعتراضي عليه نظام مستبد شاهنشاهي در ايران راه‌اندازي و آن نظام را سرنگون و نظامي نوين در هندسه قدرت جهاني بر پايه جمهوريت و اسلاميت و با راي قاطع مردم ايران پايه‌گذاري نمايد.

دكتر محبي در ادامه پيام اظهار داشت: حضرت امام خميني (ره) با ترسيم الگويي از حكمراني عدالت‌خواهانه و با تاكيد بر ابعاد اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي منبعث از دين اسلام به عنوان يك راهبرد و با ويژگي‌ شخصيتي منحصر به فردِ متعهد، عدالت‌طلب و مسئوليت‌پذير و با چشم اندازي وسيع و رويكردي نوين به مسائل اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي، نظام جمهوري اسلامي ايران و يكي از موفق‌ترين نظام‌هاي جهان را بنيان نهاد.

وي با بيان اينكه  در آستانۀ سالگرد بزرگداشت نور و سالروز قيام مردمي 15 خرداد سال ١٣٤٢ كه سرآغاز نهضت بيداري ملت ايران و گوياي پيوند ناگسستني مردم با آرمان هاي الهي است افزود: با اداي احترام به ساحت پاك حضرت امام خميني (ره) و شهداي اسلام و آرزوي سلامتي وجود زعيم عاليقدر انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي (مدظله العالي) از درگاه حضرت احديت، محافظت از نهضت خميني كبير (ره) را تا ظهور منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) مسئلت دارد.

 دكتر حسين محبي در بخش پاياني پيام عنوان نمود: اينجانب، سالگرد ارتحال رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) و شهداي حماسه عظيم ١٥ خرداد را به ملت مسلمان ايران و همه آزادگان راستين و حق طلبان جهان تسليت عرض مي نمايد.

خانواده  دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته همسو با ملت شريف و قدرشناس ايران اسلامي، با بازآفريني و تجليل از آن شوكت ماندگار و تاريخي، بار ديگر مهر و عدالت و برادري و وحدت و يكرنگي و ايثار و شهادت طلبي را فرياد مي كند و با تاكيد بر حضور هميشگي خود در صحنه انقلاب اسلامي همراه با ملت شريف ايران و به ويژه خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران، ضمن تجديد بيعت با امام خميني (ره) و شهداي گرانقدر، آرمان‌ها و ارزش هاي اسلام و انقلاب اسلامي را پاس مي‌ دارد.


 


١٦:٠٤ - شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٢    /    عدد : ٣٩٢٩    /    تعداد نمایش : ١٤٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج