چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تشریح کرد


یکی از نمونه‌های مشارکت مردم درعرصه‌های اقتصادی و تولید که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر آن تأکید داشته‌اند، شرکت‌های دانش‌بنیان است.


دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با نگاه عالمانه، هوشمندانه، واقع بینانه و از روی حکمت، شعار سال ۱۴۰۳ را «جهش تولید با مشارکت مردم» نامیدند، اظهار کرد: ایشان با یک تشخیص راهبردی درست و بر اساس ریشه‌یابی هوشمندانه‌ نظام مسائل کشور، ابرمسئله‌ "تولید" را شاه‌کلید حل مشکلات و راهکار اصلی عبور از سختی‌ها و دشواری‌های اقتصادی و اکسیر شفابخش رفع تنگی معیشت مردم می‌دانند.


وی افزود: یکی از نمونه‌های مشارکت مردم درعرصه‌های اقتصادی و تولید که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر آن تأکید داشته‌اند، شرکت‌های دانش‌بنیان است.


دکترمحبی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با مشارکت گرفتن نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در عرصه تولید مبتنی بر فناوری و نوآوری، ضمن کمک به اشتغال این قشر ارزشمند، بخش عمده‌ای از نیاز کشور به محصولات و خدمات با فناوری بالا را مرتفع می‌کنند.


وی تصریح کرد: در سایه‌سار علم و دانش، جایی که آینده سازان این مرز و بوم با اندیشه‌های نو و خلاقیت‌های بی‌پایان خود، هر روز بر دامنه‌ی دانایی می‌افزایند، ما در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، باور داریم که توسعه‎ی پایدار و جهش تولید، تنها در پرتو مشارکت همگانی و هم‌افزایی میان دانشگاه و جامعه میسر است.  ما، به عنوان بخشی از این جامعه‌ی بزرگ، می‌کوشیم تا با ارائه‌ی دانش فنی و تخصصی، زمینه‌ساز تحولی عظیم در عرصه‌ی تولید ملی شویم.


وی گفت:  این مهم، نیازمند همراهی و همدلی همه‌ی اقشار جامعه است تا با دست‌هایی پرتوان، چرخ‌های صنعت را به حرکت درآوریم و با اتکا به توان داخلی، به خودکفایی و رونق اقتصادی دست یابیم.

وی خطاب به همکاران خاطرنشان کرد: در این مسیر، هر یک از شما عزیزان، با هر تخصص و مهارتی که دارید، می‌توانید سهمی ارزشمند در این جهش داشته باشید. از شما اساتید، دانشجویان و یاوران علمی، تا صنعتگران و کارآفرینانی که با نوآوری و خلاقیت، به دنبال ارتقاء کیفیت و افزایش بهره‌وری هستند، همگی می‌توانند در این حرکت بزرگ سهیم باشند.


 وی همچنین تاکید کرد: در آستانه‌ی سال نو، با تجدید نیت و همتی دوچندان، دست در دست هم دهیم و با مشارکت مردمی، برای ساختن ایرانی آباد و سربلند، گامهای استوار برداریم.

این امید که با همراهی شما، سالی پر از دستاوردهای بزرگ و موفقیت‌های چشمگیر در پیش رو داشته باشیم.  
 


١٢:٣٤ - سه شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٣    /    عدد : ٤٧٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٣٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج